مجله تکین
اتوماسیون خرده فروشی

اتوماسیون فروشگاهی و تجهیزات حرفه ای اتوماسیون سازی فروشگاه

5/5

فهرست مطالب

اتوماسیون فروشگاهی چیست؟

اتوماسیون فروشگاهی توسط صاحبین مشاغل با نیاز به کاهش هزینه ها، بهبود کارایی و افزایش تجربیات مشتری اجرا می شود .

به زبان ساده؛ اتوماسیون فروشگاهی و خرده فروشی تمامی چیزهایی است که در مورد استفاده از ابزار و فناوری نوآورانه برای بهبود فرآیندها و اطمینان از کارایی در عملیات به کار میبریم.

اغلب شامل راه‌حل‌های نرم‌افزاری/سخت افزاری برای تکمیل دقیق و مداوم وظایف تکراری است که اگر توسط افراد به صورت دستی صورت پذیرد بسیار وقت‌گیر هستند.

 

نمونه اتوماسیون خرده فروشی

نمونه‌های متداول اتوماسیون در صنعت خرده‌فروشی عبارتند از صندوق فروشگاهی اوکی پوز و ترازو پوز اسکیل برای رسیدگی به صورت‌حساب، ربات‌های چت برای پاسخ‌گویی به پرسش‌های خدمات، پرداخت‌های خودکار، کمپین‌های ایمیل خودکار، نرم‌افزار POS (نقطه فروش) و نرم‌افزار موجودی انبار .

پذیرش فناوری ها در چرخه حیات فرآیند فروشگاهی و خرده فروشی، اتوماسیون فروشگاهی دیگر یک گزینه نیست، یک الزام است.

پیشنهاد ما به شما خرید تجهیزات صندوق فروشگاهی برای افزایش رونق در کسب و کارتان می باشد.

 

انتخاب یک راه حل خوب برای اتوماسیون فروشگاهی

صاحبان فروشگاه ها برای اینکه بتوانند از عهده مدیریت خوب یک محل برآیند به نیروی انسانی یعنی کاربر و فروشنده آگاه و توانا نیاز دارند.

این فروشنده می بایستی از توانایی مدیریت بارچین ها، مشتریان، حساب ها، کمبودهای احتمالی کالا در قفسه ها و توانایی های مشابه دیگر برخوردار باشند.

بهترین نیروهای اجرایی در زمان های شلوغ فروشگاه، با افزایش مشتریان باید بتوانند همزمان چندین کار را انجام بدهند مانند سرویس دادن به مشتری، آماده کردن کالا یا خدمت، گرفتن سفارش و راهنمایی مشتری.

انجام این سلسله فرایند باعث ایجاد یک روال روتین در پس زمینه ذهن نیرو، و مدیر یک فروشگاه خواهد شد. همچنین این روال در ذهن مشتری ها به شکل دیگری تعریف می‌شود.

مشتریان با این ذهنیت که در یک فروشگاه شلوغ قراردارند و این همه شلوغی باعث ایجاد تجریه ناخوشایندی از خرید خواهد شد. آنها گمان می‌کنند در این فروشگاه ممکن است به پول شان آسیب برسد.

یک اتوماسیون فروشگاهی خوب شامل یک سخت افزار فروشگاهی خوب و یک نرم افزار صندوق فروشگاهی خوب است.

سخت افزار اوکی پوز به همراه یک نرم افزار تکین، بارکدخوان ، فیش پرینتر در صورتی که درست انتخاب شوند و در نقطه ی مناسبی از فروشگاه قرار گیرند بخش بزرگی از راه حل مدیریت فروشگاه خواهند شد.

قلب تپنده ی فروشگاه که می‌تواند به مدیر فروشگاه، وضعیت فعلی، روز جاری و روز های آینده را گزارش نماید. مدیر متوجه می‌شود فروشگاه شلوغ است بنابراين امکان ارتباط نقطه فروش را به سخت افزار های دیگر اوکی پوز فراهم می‌کند.

مدیر متوجه می‌شود یک نوع کالای اند مصرف با شرایط غیر نرمال از فروش بازمانده و آن را بررسی نموده و ممکن است در چیدمان فروشگاه به دانش بهتری برسد.

تکین راه حل های متفاوت برای هر فروشگاه را ارائه می‌کند و همیشه برای هر فروشگاه یک راه حل متفاوت وجود دارد.

یک فروشگاه با صندوق فروشگاهی اپتیموس، و نرم افزار تکین و یک فروشگاه در کنار اوکی پوز به دستگاه کارتخوان و فیش پرینتر هم به شکل دیگری نیازمند است.

مجموعه ی سخت افزار های اوکی پوز تکین و نرم افزار فروشگاهی تکین در کنار راه حل های فروشگاهی می‌تواند تمام دغدغه ی فروشگاه را مرتفع نماید.

اتوماسیون فروشگاهی تکین، شامل صندوق فروشگاهی اپتیموس و نرم افزار تکین و راه حل های متفاوت نقطه ی فروش، از ایجاد اشتباه بیشتر در فروشگاه و خستگی ناشی از محاسبات پیچیده خرید و سردرگمی مشتریان جلوگیری می‌کند و تجربه ی لذت بخشی از یک خرید برای هر مشتری به ارمغان خواهد آورد.

 

مزایای اتوماسیون فروشگاهی و خرده فروشی که کسب و کار شما باید بداند

در حالی که اتوماسیون فروشگاهی نیاز به یک سرمایه گذاری اولیه زمان و بودجه دارد، اما در نهایت نتیجه می دهد. در اینجا لیستی از مزایای اتوماسیون برای کسب و کار خرده فروشی آورده شده است که نباید نادیده بگیرید.

 

1. کاهش هزینه های نیروی کار

استفاده از فناوری برای انجام کارهای تکراری، وقت گیر و خسته کننده خرده فروشی، نه تنها کار را برای کارکنان شما آسان تر می کند، بلکه به شما کمک می کند تا هزینه های خود را در این فرآیند کاهش دهید.

فرآیندهای معمول خرده فروشی می توانند نامزدهای خوبی برای اتوماسیون باشند.یک نرم افزار می تواند نتایج بهتری را با منابع کمتر به شما برساند و در نتیجه هزینه های عملیاتی را کاهش دهد.

 

2. بهره وری عملیاتی بهتر

اتوماسیون فروشگاهی در کشف سریعترین و دقیق ترین روش تکمیل یک کار به شما کمک می کند.به بیان ساده تر به این معنی است که کسب و کار شما بدون توجه به تعداد فرآیندهایی که در یک زمان انجام می دهد، می تواند با اتوماسیون کارآمدتر اجرا شود.

مثال نگهداری سوابق کارکنان :

به عنوان مثال ، در کار شما به ثبت سوابق کارکنان نیاز دارید که داده‌های مختلف صندوق فروشگاهی و یا ترازو پوزاسکیل را در پایان هر روز کاری یکپارچه کنند.

 اما انجام ای کار به صورت دستی منجر به خطای انسانی و هدر دادن زمان و منابع ارزشمند می شود. با این حال، اتوماسیون فروشگاهیبه جمع آوری و سازماندهی داده های ضروری تنها با یک کلیک کمک می کند.

با فن آوری های اتوماسیون فروشگاهی ، می توانید کارایی افزایش یافته را به شکل زیر مشاهده کنید:
  • تعداد مراحل کمتر برای تکمیل یک کار/فرآیند
  • بهبود ثبات خدمات
  • پردازش سریع سفارش و بازگشت
  • کاهش زمان توقف

 

3. حداقل خطاهای انسانی

در حالی که حذف کامل خطاهای انسانی از محل کار غیرممکن است، بسیاری از این خطاها با استفاده مناسب از فناوری قابل اجتناب هستند.

بیشتر خطاهای انسانی به دلیل حواس پرتی و خستگی رخ می دهد. با خودکار کردن وظایف تکراری کسب و کار و فرآیندهای سیستم پشتیبان گیری از چنین اشتباهاتی جلوگیری کنید.

استفاده از فناوری تعداد کارهای دستی را که کارکنان شما باید انجام دهند کاهش می دهد و باعث می شود آنها کمتر مشغول شوند، استرس کمتری داشته باشند و احتمال خطاهایی که اغلب صورت می پذیرد کمتر شود.

فناوری لایه دیگری از دقت را در مدیریت موجودی، صورت‌حساب، گزارش‌دهی و غیره به ارمغان می‌آورد که ما انسان‌ها به سادگی نمی‌توانیم آن‌ها را مطابقت دهیم.

 

4. افزایش تجربه مشتری

پیاده سازی اتوماسیون در کسب و کار فروشگاهی و خرده فروشی منجر به افزایش رضایت مشتری می شود. دلیل این امر پردازش سریع خدمات، دسترسی بهتر به داده های موجودی محصول توسط کارکنان، بازاریابی به خصوص  و پشتیبانی همیشه فعال است.

 

5. مقیاس پذیری پیشرفته

اتوماسیون به راحتی برای پاسخگویی به نیازهای یک تجارت خرده فروشی در حال رشد افزایش می یابد.

اتوماسیون گردش کار در خرده فروشی ارقام فروش آن را افزایش می دهد. با این حال، بهترین بخش در مورد آن این است که با کسب و کار شما رشد می کند و بینش های ضروری را مطابق با نیازهای تجاری شما ارائه می دهد.

نه تنها این، خدمات مبتنی بر فناوری به طور کارآمد حفظ می شوند و همچنین به جذب مقدار قابل توجهی درآمد کمک می کنند.

خودکارسازی گردش‌های کاری به شما کمک می‌کند به جای ساختن فرآیندهای جدید، فرآیندها را برای رشد بهینه کنید.

 

6. امنیت بیشتر کسب و کار

به لطف نقض داده های متعدد در پرداخت های کارت اعتباری تقلبی، چک های شخصی یا کلاهبرداری در رسید برگشتی، خرده فروشان مدت هاست که هدف کلاهبرداران بوده اند. در نتیجه، فروشگاه‌های خرده‌فروشی به راحتی می‌توانند با تقلبی که می‌تواند بر امور مالی، ارزش برند و همچنین کاهش اعتماد مشتریان تأثیر بگذارد، سود خود را از بین ببرند.

فناوری تدابیر امنیتی را برای محافظت از اطلاعات تجاری حساس مرتبط با مشتریان و امور مالی شرکت تنظیم می کند.

به عنوان مثال ، فایروال‌ها پایگاه‌های داده را احاطه کرده‌اند تا تهدیدات را شناسایی کرده و در صورت در معرض خطر بودن داده‌ها به شرکت‌ها هشدار دهند. همچنین می توانید از ابزارهای اتوماسیون برای رمزگذاری اطلاعات خروجی استفاده کنید تا خطر کلاهبرداری/سرقت را بیشتر کاهش دهید.

فروشگاه‌های خرده‌فروشی می‌توانند از اسکنرهای احراز هویت، ردیاب‌های ارز و سایر ابزارهای احراز هویت برای مدیریت ایمنی بهتر استفاده کنند.

نرم افزار اتوماسیون خرده فروشی فعالیت های تقلبی را تا درصد زیادی کاهش می دهد و در عین حال از کسب و کار شما محافظت می کند.

 

7. افزایش فروش

افزایش خدمات مشتری در خرده فروشی منجر به رضایت بهتر مشتری و افزایش فروش می شود.

نرم افزار اتوماسیون خرده فروشی به کاهش قابل توجه مدت چرخه فروش کمک می کند و همچنین بهره وری فروشنده را بهبود می بخشد.

در حالی که فروشگاه‌های خرده‌فروشی سنتی با فروش فقط در ساعات کاری محدود می‌شوند، فروشگاه‌های مجازی خدمات خود را به‌طور نامحدود ارائه می‌کنند.

علاوه بر این، اتوماسیون اطلاعاتی را برای بهبود فروش به شما می دهد – تجزیه و تحلیل دقیق روند بازار، پیش بینی فروش، و نظارت بر فروش.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خدمات

در صورت بروز هرگونه مشکل و سوالات مربوط به نکات فنی با کارشناسان ما در هر ساعت از شبانه روز در ارتباط باشید .

مدیر خدمات

کارشناس خدمات 1

کارشناس خدمات 2

پنل کاربری

  • خرید ها و پیگیری ها
  • اعلان های فروشگاه
  • و پشتیبانی از طریق تیکت
    در صورتی که نام کاربری و رمز خود را دریافت نکرده اید با ما تماس بگیرید.

مشاوره و خرید

جهت استعلام قیمت، اطلاع از موجودی، و یا در صورتی که در روند انتخاب کالا دچار ابهام شده اید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را در انتخاب و خرید راهنمایی کنند.

Call Now Button