مجله تکین
ترازو پوز اسکیل چیست و چه کاربردی دارد ؟

ترازو پوزاسکیل شرکت تکین الکترونیک

5/5

فهرست مطالب

ترازو پوز اسکیل چیست و چه کاربردی دارد ؟

خلاصه : ترازو پوز اسکیل تکین وسیله ای برای سنجش وزن اجسام دارای ساختاری هماهنگ مابین اجزا سخت افزاری و نرم افزار است که به زیبایی طراحی شده به گونه ای که علاوه بر سخت افزار مدرن و قدرتمند قابلیت نصب نرم افزار های حسابداری و فروشگاهی ( دارای نرم افزار فروشگاهی و امکان ایجاد ارتباط با نرم افزار های دیگر درصورت نیاز به توسعه) بر روی آن را نیز دارد .
ترازو پوز اسکیل تکین مناسب برای هر هایپرمارکت و فروشگاه بزرگ و کوچکی است که به یک ترازوی دقیق با کاربردی آسان و کمترین میزان خطا ، بدون دانش تخصصی نیاز دارد.

 

کمی در مورد تاریخچه ترازو بدانیم :

خود واژه تراز در فارسی به معنای همسطح‌ بودن است و ترازو یعنی «وسیله‌ای که با اصول همسطحی» سر و کار دارد .

ترازو خصوصا ترازو پوزاسکیل به شکل امروزی از پراستفاده ترین ابزارهاست که با استناد به تاریخ همانگونه که شواهد نشان می دهد از قرن ها پیش نیز افراد برای وزن کردن اجناس خود از ترازوهای دست ساز استفاده می کردند .
ترازوها در گذشته به طور معمول از دو قسمت به شکل کاسه به نام کفه و دو تکه زبانه شکل به نام شاهین یا یک کفه و یک عقربه تشکیل شده‌ بودند اما در چند سال اخیر با پیشرفت تکنولوژی استفاده از ترازوهای دیجیتال مرسوم شده است.

ترازو دیجیتال چیست؟

ترازو دیجیتال یا به شکل امروزی تر ترازو پوزاسکیل وسیله ای است که وزن یک جسم را می خواند و بر روی یک مانیتور نمایش می دهد. برخلاف ترازوی تعادلی آنالوگ و مکانیکی ، ترازو دیجیتال وزن را به صورت دقیق تر و صحیح تری نشان می دهد به طور کلی، ترازوهای دیجیتال کوچک تر و سبک وزن تر هستند و فضای بسیار کمتری را روی پیشخوان اشغال می کنند.

برخی از ترازوها، مانند ترازوهای دیجیتال جیبی، به اندازه کافی کوچک هستند تا در حین حرکت از آنها استفاده کنید.

 

اجزا ترازو پوز اسکیل ؟

شما وقتی وارد یک فروشگاه می شوید ابزارهای زیادی را مشاهده خواهید کرد تمامی این تجهیزات مثل صندوق فروشگاهی به همراه ترازو پوزاسکیل یک هدف را دنبال می کنند : ساده کردن فرایند فروش و حسابداری فروشگاه با کمترین میزان خطا .


به دلایل زیاد در یک فروشگاه به سیستم و تجهیزات سخت افزاری فروشگاهی برای حسابداری و محاسبه وزن اجسام نیاز هست که با کمترین میان فضای اشغال شده و کمترین میزان خطای محاسباتی باعث سریعتر شدن خدمات دهی به مشتریان در فروشگاه های پر رفت و آمد شود .
از بهترین سخت افزارها و تجهیزاتی که امروزه در فروشگاه ها ، سوپر مارکت ها و هایپر مارکت ها بسیار متداول شده است ابزاری ترکیبی از صندوق فروشگاهی مناسب به همراه مانیتور لمسی و ترازوی دیجیتالی به صورت یکپارچه است که ترازو پوز اسکیل نامیده می شود .
در برخی فروشگاه ها مثل تره و بار و ادویه فروشی ها، شیرینی فروشی ها و … کالاها به صورت بسته بندی نیستند و بر طبق وزن آن ها مشتری باید بعد از وزن کشی هزینه را پرداخت .
در این فروشگاه ها به دلیل شلوغی و تعدد مشتریان نیاز به ترازویی با نرم افزار فروشگاهی است که ورود و خروج کالا به وسیله خواندن بارکد کنترل شود.
ترازوهای دیجیتالی پوز اسکیل شرکت تکین الکترونیک علاوه بر کفه ترازو نیز مانند صندوق فروشگاهی اوکی پوز به یک مانیتور لمسی متصل است که بر روی آن نرم افزار قدرتمند فروشگاهی، نصب شده است که بعد از اینکه مشتری کالایی را انتخاب میکند فروشنده وزن آن را با ترازو محاسبه کرده و با چاپگر لیبل متصل به سیستم ، بارکدی چاپ می شود در نهایت پاکت محصول پلمپ شده و بارکد قیمت بر روی آن چسبانیده شده تا در صندوق فروش به ثبت برسد.

از انواع ترازوهای فروشگاهی پوزاسکیل تکین ، ترازو پوزاسکیل لیبل زن ، پوزاسکیل پرینتر گلویی می‌توان نام برد .

انواع ترازو

همانطور که گفته شد، ترازو اغلب برای وزن کردن مقداری از یک محصول استفاده می شوند.

با این حال، براساس مکانی که قرار می گیرند ممکن است در محیط های تجاری یا فروشگاهی برای وزن کردن مقادیر زیاد یا کم از یک کالا، مانند محصولات در یک فروشگاه مواد غذایی و پروتئینی، لبنیاتی، قنادی، نانوایی ، میوه فروشی و …  استفاده شوند.

 

ترازوها خرده فروشی دو دسته هستند:

مکانیکی و دیجیتال.
کارکرد اصلی همه ترازوها یک چیز است آن هم اندازه‌گیری جرم در مقابل وزن.
با این حال، ترازوها از نظر عملکرد مکانیسم‌های مختلفی را دارند که بر روی دقت اندازه گیری تاثیر می گذارد.

 

ترازوهای مکانیکی:

این ترازو به دلیل عملکرد اندازه گیری با فنر ترازوی فنری هم نامیده می‌شود. وقتی محصول را روی صفحه این ترازو می‌گذارید، وزن جسم را به کمک فشاری که به فنرها وارد می شود اندازه‌گیری می‌کند.

وقتی نیرو به ترازو وارد می‌شود، فنر در نسبت‌های مناسب فشرده می‌شود و برآورد درستی از وزن ارائه می‌دهد.این ترازوها امکان اندازه‌گیری سریع و آسان را می‌دهند، اما چندان دقیق نیستند.

 

ترازو دیجیتال فروشگاهی :

این نوع ترازو دیجیتال فروشگاهی  از مدار الکتریکی مخصوصی استفاده می کند.

با اعمال وزن، ولتاژ داخل مدار تغییر می کند و یک پردازنده کامپیوتری وزن را محاسبه می کند. ترازوهای دیجیتالی دقیق تر از ترازوهای مکانیکی هستند، می توانند چندین واحد اندازه گیری را ارائه دهند و اغلب می توانند برای پردازش آسان داده ها به کامپیوتر متصل شوند.
در  دسته بندی ترازو دیجیتال ، انبوهی از مدل های مختلف ترازو از جمله ترازو پوزاسکیل، ترازو خانگی، ترازو آشپزخانه و غیره وجود دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن

مشاوره خدمات

در صورت بروز هرگونه مشکل و سوالات مربوط به نکات فنی با کارشناسان ما در هر ساعت از شبانه روز در ارتباط باشید .

مدیر خدمات

کارشناس خدمات 1

کارشناس خدمات 2

پنل کاربری

  • خرید ها و پیگیری ها
  • اعلان های فروشگاه
  • و پشتیبانی از طریق تیکت
    در صورتی که نام کاربری و رمز خود را دریافت نکرده اید با ما تماس بگیرید.

مشاوره و خرید

جهت استعلام قیمت، اطلاع از موجودی، و یا در صورتی که در روند انتخاب کالا دچار ابهام شده اید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را در انتخاب و خرید راهنمایی کنند.

Call Now Button