ترازو پوز اسکیل قابلیت کار در وضعیت رسید ،برچسب،بسته بندی کار بصورت ترازو تابع و اصلی و همچنین کار در شبکه بی سیم و با سیم را دارا بوده و راهکارهای فروشگاهی به شرح ذیل قابل راه اندازی با آن می باشند:


راهکار دوم: کار در حالت آنلاین

این راهکار برای فروشگاههایی پیشنهاد می شود که کنترلی بر درب خروج ندارندو اجناس را قبل از محاسبه قیمت در اختیار مشتری قرار نمی دهند .ضمنا تسریع عملیات صندوق برای آنها مهم بوده و و قصد دارند عملیات انجام شده توسط صندوقدار به حداقل برسد.

راهکار اول: صدور برچسب و بسته بندی کالا

این راهکار برای فروشگاههایی پیشنهاد می شود که کنترل بر روی درب خروج داشته و امکان تحویل کالا به مشتری قبل از پرداخت مبلغ را دارد.

راهکار چهارم: پوز اسکیل به صورت مستقل عمل کرده و نقش صندوق را نیز دارد.

پوز اسکیل بصورت مستقل عمل کرده و نقش صندوق را نیز دارد و به تنهایی قابلیت اتصال به دستگاه کارتخوان را نیز دارا می باشد.

راهکار سوم: کار در وضعیت رسید و بصورت آفلاین

این راهکار برای فروشگاههایی پیشنهاد می شود که کنترلی بر درب خروج ندارند و اجناس را قبل از محاسبه قیمت در اختیار مشتری قرار می دهند ضمنا ترجیح می دهند که فروش آنها وابسته به شبکه نباشد.

راهکار ششم : کیوسک خود پرداز

لورم ایپسوم یا طرح‌نما (به انگلیسی: Lorem ipsum) به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود. طراح گرافیک از این متن به عنوان عنصری از ترکیب بندی برای پر کردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید،

راهکار پنجم: آر .اف.آی دی کار رسید بدون کاغذ

لورم ایپسوم یا طرح‌نما (به انگلیسی: Lorem ipsum) به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود. طراح گرافیک از این متن به عنوان عنصری از ترکیب بندی برای پر کردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید،

نحوه کار در  راهکار اول:

پوز اسکیل به لیبل پرینتر متصل می شود کالاها بعد از توزین و نصب برچسب بر روی آنها تحویل مشتری داده می شود .مشتری به همراه کالا برای پرداخت پول به صندوق مراجعه می کند.متصدی صندوق بارکد های روی اجناس را با بارکدخوان قرائت کرده و مبلغ پرداختی محاسبه و دریافت می شود.در این روش نرم افزار مدیریتی کلیه فروش های پوز اسکیل را دریافت کرده و گزارشات مورد نظر را می تواند چاپ کند.


مزایا:

تردد مشتریها در فروشگاه کم می شود و نیازی نیست برای دریافت کالا مجددا به متصدی ترازو مراجعه شود. 

سرعت کار متصدیان ترازو افزایش پیدا می کند . 

امکان خطای متصدی ترازو در تحویل کالا به مشتری کاهش می یابد.معایب:

در این روش در صورتیکه کنترل بر درب خروجی کم باشد احتمال اینکه اجناسی را قبل از پرداخت پول از فروشگاه خارج کنند وجود دارد. 

سرعت عمل متصدی صندوق در مقایسه با روشهایی که در آن صندوقدار باید رسید را برای تحویل اجناس تایید کند یا رسیدهای دریافت شد چاپ نماید کاهش پیدا خواهد کرد.


دستگاه مورد نیاز: 

1- ملزومات شبکه 

2- پوز اسکیل 

3- لیبل 

4- ملزومات صندوق 


نحوه کار در راهکار دوم:

در این روش پوزاسکیل به رسید پرینتر متصل می شود به ازاء تمام اجناسی که مشتری خریداری می کند یک رسید به او تحویل داده می شود ،این رسید شامل یک بارکد انتها می باشد که حاوی اطلاعات جمع فاکتور می باشد. 

جزئیات فروشها توسط شبکه به نرم افزار صندوق ارسال می گردد.خریدار با در دست داشتن رسید مربوطه به صندوق مراجعه می کند .صندوقدار باکد انتها را قرائت کرده و نرم افزار اطلاعات را با فایل های دریافتی از شبکه تطبیق داده و جزئیات رسید مربوطه را نمایش می دهد.فاکتور نهائی توسط صندوقدار صادر می گرددکه به تعداد غرفه هایی که خریدار از آنها کالا خریداری کرده است رسید دریافت شد دارد. 

خریدار فاکتور های دریافت شد را به متصدی ترازو تحویل نموده و کالا خریداری شده را تحویل می گیرد. 


مزایا: 

هزینه استفاده از کاغذ بسیار پایین تر از هزینه بکارگیری برچسب است. 

سرعت عمل متصدی صندوق بالا می رود و برای دریافت پول از هر خریدار تنها یک بارکد را قرائت می کند. 

احتمال سرقت و خروج بدون پرداخت به حداقل می رسد. 

معایب:

تردد مشتریها در فروشگاه زیاد می شود زیرا خریدار برای دریافت کالا مجبور است مجددا به متصدی مراجعه کند. 

سرعت کار متصدیان ترازو کاهش پیدا می کند زیرا در صورتی که جنس بعد از توزین تحویل نشود ،متصدی ترازو باید کالای هر مشتری را تحویل نماید. 

در این روش به دلیل اینکه هیچ کالایی قبل از پرداخت پول تحویل مشتری نمی شود بنابراین تمامی کالاها اعم از وزنی و تعدادی باید در ترازو و توسط متصدیان ترازو فروخته شود.

دستگاه مورد نیاز: 

1- ملزومات شبکه

2- پوزاسکیل

3- کاغذ رسید ترازو

4- ملزومات صندوقنحوه کار در راهکار سوم:

در این روش پوزاسکیل در وضعیت رسید تنظیم می گردد.به ازء تمام اجناسی که مشتری خریداری می کند یک رسید به او تحویل داده می شود.این رسید برای هرخط از فروش بارکدی چاپ می کند که حاوی اطلاعات کد کالای فروخته شده و وزن و تعداد فروخته شده از کالا می باشد. 

خریدار با در دست داشتن رسید مربوطه به صندوق مراجعه می کند. صندوقدار تک تک بارکدهای موجود را قرائت می کند تا اطلاعات کالاهای فروخته شده دریافت شود.فاکتور نهایی توسط صندوقدار صادر می شود.

مزایا: 

هزینه استفاده از کاغذ رسید بسیار پایین تر از هزینه بکارگیری برچسب است. 

انجام عملیات فروش وابسته به برقراری ارتباط با شبکه نمی باشد. 

احتمال سرقت و خروج بدون پرداخت پول به حداقل می رسد. 

معایب: 

تردد مشتریها در فروشگاه زیاد می شود. 

سرعت کار متصدیان ترازو کاهش پیدا می کند. 

سرعت عمل متصدی صندوق کاهش می یابد زیرا مجبور است تک تک بارکدها را قرائت کند. 

امکان خواندن بیش از یک بار بارکدها نیز وجود دارد.

دستگاه مورد نیاز: 

1- پوزاسکیل 

2- کاغذ رسید ترازو 

3- ملزومات صندوق 


نحوه کار درراهکار چهارم:

ترازوها در این راهکار خود صندوق نیز هستند و نیاز به چاپ بارکد در رسیدشان نمی باشد.کالاهای وزنی و غیر وزنی توسط پوز اسکیل فروخته می شود.


مزایا: 

هزینه استفاده از کاغذ رسید کاهش می یابد. 

انجام عملیات فروش وابسته به شبکه نمی باشد. 

احتمال سرقت کاهش می یابد. 

معایب: 

سرعت کار کاهش می یابد.

دستگاه مورد نیاز: 

1- پوزاسکیل 

2- کشوی پول

3- بارکدخوان 


@ تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تکین الکترونیک آرکا می باشد